Start arrow Piłka nożna arrow Z piłkarskich boisk

14 bramek w meczu Krobianki

Z piłkarskich boisk

17.04.2023. Radio Elka, Marcin Hałusek

(Fot. Rafał Paszek)
Lider 4 ligi, Noteć Czarnków zakończył wspaniałą serię piłkarzy z Kościana. Obra przegrała u siebie aż 0:4 i po raz pierwszy tej wiosny straciła punkty. Porażki doznała też Korona Piaski, a Polonia Leszno znowu zagrała na remis. W 5 lidze mecz kolejki odbył się w Krobi, gdzie kibice obejrzeli aż 14 bramek. Gospodarze strzelili tylko 6 i przegrali. W okręgówce tym razem bez większych niespodzianek, choć lider z Pępowa musiał odrabiać straty.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Każda seria kiedyś się kończy. Piłkarze Obry Kościan przekonali się o tym wyjątkowo boleśnie. Drużyna, która na wiosnę kompletowała zwycięstwa, w sobotnie późne popołudnie przegrała na swoim terenie z liderem aż 0:4. Noteć Czarnków okazała się rywalem z wyższej półki. Goście objęli prowadzenie w 8 minucie, chwilę później wygrywali już 2:0, tuż przed przerwą podwyższyli wynik na 3:0. W drugiej odsłonie, w 58 minucie przypieczętowali efektowne zwycięstwo. Noteć jest na czele ligowej stawki z 2 punktami przewagi nad Nielbą Wągrowiec i Centrą Ostrów Wielkopolski, która w weekend zainkasowała komplet punktów w konfrontacji z Koroną Piaski. Podopieczni Michała Roszaka ulegli 1:2, choć w 19 minucie objęli prowadzenie po trafieniu Daniela Tomaszewskiego. Gospodarze wyrównali w 29 minucie, a zwycięski gol padł w samej końcówce spotkania. Korona postraszyła wyżej notowanego przeciwnika, ale wróciła z Ostrowa Wielkopolskiego z niczym.

Umiarkowanie zadowoleni po 23 kolejce mogą być piłkarze Polonii Leszno. Walczący o uniknięcie spadku leszczynianie podejmowali dużo wyżej notowanego Mieszka Gniezno i pokazali charakter, dwukrotnie doprowadzając do remisu. W 43 minucie na 1:1 trafił Kacper Robaczyński, a w 87 minucie Konrad Trubański ustalił końcowy rezultat na 2:2. To już
czwarty remis Polonii w rundzie wiosennej. Punkt okazał się cenny, bo pozwolił podopiecznym Karola Misia na wyprzedzenie Polonii Kępno. Leszczyński zespół jest obecnie na 15 pozycji w tabeli 4 ligi.

W następnej kolejce Obra wybierze się do Wrześni, Korona Piaski podejmie LKS Gołuchów, a Polonia Leszno zmierzy się na wyjeździe z imienniczką z Kępna, którą w tabeli wyprzedza o zaledwie punkt.

IV liga, grupa wielkopolska
Kolejka 23
Warta Międzychód - Kotwica Kórnik 1-6
Polonia 1912 Leszno - Mieszko Gniezno 2-2
Huragan Pobiedziska - Polonia 1908 Marcinki Kępno 1-0
LKS Gołuchów - Victoria Skarszew 3-0 (wo)
Centra Ostrów Wielkopolski - Korona Piaski 2-1
SKP Słupca - Lipno Stęszew 0-4
Obra Kościan - Noteć Czarnków 0-4
Nielba Wągrowiec - Victoria Września 3-0
Iskra Szydłowo - Tarnovia Tarnowo Podgórne 3-1

Niesamowity mecz obejrzeli kibice w Krobi. W starciu zajmującej trzecią lokatę Krobianki z wiceliderem 5 ligi, Zawiszą Łęka Opatowska padło aż 14 bramek. Wynik już w 5 minucie otworzył Edwin Marchewka, odpowiedź przyjezdnych nastąpiła w 10 minucie, potem Krobianka znowu była na prowadzeniu po golu samobójczym, a do szatni zespoły zeszły przy stanie 2:2. Po wznowieniu zaczął się dramat ekipy z Krobi. Tracili gola za golem i w 65 minucie przegrywali 2:6. Ale to nie był koniec emocji, bo Wojciech Bzdęga, jak na grającego trenera przystało, dał sygnał do odrabiania strat. W 68’ po drugim trafieniu Bzdęgi było 4:7, a za moment Tomasz Wiśniewski strzelił na 5:7. W odpowiedzi Kamil Jurasik zdobył swoją czwartą bramkę dla Łęki i goście wygrywali 8:5. Ostatnie słowo należało do miejscowych, w 90 minucie Nataniel Kozibura ustalił końcowy rezultat na 6:8. Krobianka zajmuje trzecie miejsce w tabeli 5 ligi i do lidera, Ostrovii traci aż 14 punktów.

Ciekawie zapowiadała się konfrontacja zajmujących czwartą pozycję rezerw KKS Kalisz z piątą Kanią Gostyń. Goście z Gostynia prowadzili po golu Mateusza Smuszki, ale ostatecznie spotkanie zakończył się podziałem punktów. Rawia Rawicz przegrywała po pierwszej połowie z Biały Orłem w Koźminie 0:2, Jakub Czternastek trafił dwukrotnie w drugiej odsłonie i wyrównał stan pojedynku, ale w doliczonym czasie gospodarze zadali decydujący cios. Bilansu nie poprawił też walczący o utrzymanie Piast Poniec, przegrał w Śremie z Wartą 1:2, a jedynego gola dla przyjezdnych zdobył Miłosz Urbański.

Warta Śrem - Piast Poniec 2-1

W 5 grupie wielkopolskiej okręgówki bez zmiana na czołowych pozycjach. Lider z Pępowa trochę męczył się z Dębem Kębłowo, przegrywał nawet 1:2, ale gole Nikodema Malcherka, Dominika Sneli i Fryderyka Kokota przesądziły o zwycięstwie Dąbroczanki w stosunku 4:2. Wicelider, ekipa Promienia Krzywiń pokonał na wyjeździe Tęczę Osę Osieczna 2:0, a na listę zdobywców bramek wpisali się Błażej Karaś i Jonasz Wojtkowiak.
Trzecią lokatę w tabeli zajmuje dobrze dysponowana na wiosnę Sparta Miejska Górka, która w ostatni weekend bardzo pewnie pokonała Sarnowiankę 3:0. Gole strzelali Albert Szafrański, Kacper Andrzejak i Mateusz Pernak. Wiosenna aura służy również piłkarzom ze Śmigla. W ostatniej kolejce dzięki trafieniu Kamila Tomowiaka pokonali Rydzyaniak 1:0 i są na czwartym miejscu w tabeli.

Orla Jutrosin - MTS Pawłowice 3-5

Zespoły z naszego regionu rywalizujące w grupie 4 wielkopolskiej okręgówki nie mają zbyt wielu powodów do satysfakcji po ostatniej kolejce. Wisła Borek Wielkopolski uległa LZS Cielcza, LZS Stare Oborzyska nie sprostał GKS-owi Jaraczewo i tylko PKS Racot zdołał przywieźć do domu punkt. Spotkanie w Dolsku zaczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzanie. Równie szybko nastąpiła riposta Piotra Szczerbala, a tuż przed przerwą Jakub Sobkowiak ustalił wynik po 45 minutach na 2:1 dla PKS. W końcówce jednak gospodarze wykorzystali rzut karny i ostateczny wynik to 2:2. W tabeli PKS jest na czwartym miejscu z dużą, bo wynoszącą aż 21 punktów stratą do Avii Kamionki.